Промислова сушка | Забезпечення технологічних процесів :: Напрямки компанії Термоінжиніринг
Забезпечення технологічних процесів Промислова сушка

Компанія «Термоінжиніринг» ТМ серед цілого комплексу робіт і послуг виконує сушку в промислових масштабах.

Існує кілька способів видалення вологи:

 • Механічний: у вигляді віджимання через центрифугування, відстоювання;
 • Теплова сушка: випаровування вологи та видалення парів.

При механічній сушці волога віддаляється частково, більш ретельне видалення вологи здійснюється при тепловій сушці. Послуга сушіння має великий попит в різних галузях. Так видалення вологи з твердих і пастоподібних матеріалів здешевлює їх транспортування і надає їм певні властивості.

Сушка продуктів у харчовій промисловості дозволяє істотно збільшувати термін їх зберігання, зберігати корисні речовини і мікроелементи, а сушка виробів після фарбування значно прискорює виробничий процес і впливає на якість готових виробів.

З огляду на свої переваги найбільш поширена теплова сушка. При цьому існує кілька способів підведення тепла до висушуваного об'єкту, які визначають види теплової сушіння:

 1. Контактна сушка виконується шляхом передачі тепла від теплоносія до матеріалу через розділову стінку.
 2. Конвективна сушка передбачає безпосереднє зіткнення висушуваного матеріалу з сушильним агентом, в якості якого використовують підігріте повітря, топкові гази або топкові гази з повітрям.
 3. Радіаційна сушка використовує передачу тепла інфрачервоним випромінюванням.
 4. Діелектрична сушка виконується в полі струмів високої частоти.
 5. Сублімаційна сушка - у вакуумі в замороженому стані.
 6. Акустична сушка - виконується за допомогою впливу на продукт, що зневоднюється, інтенсивних ультразвукових хвиль.

Найбільш поширеними способами сушіння є конвективний і радіаційний (інфрачервоний). З них, мабуть, найпопулярніший - конвективний. Він заснований на передачі тепла висушуваного предмету за рахунок енергії нагрітого сушильного агента.

При цьому способі сушіння за рахунок теплової енергії, яка передається об'єкту, відбувається випаровування вологи, що знаходиться в ньому. А відбір пари вологи з об'єкту здійснюється безпосередньо сушильним агентом.

Конвективна сушка - конструктивно найбільш простий спосіб видалення вологи, і, відповідно, дешевше інших. Проте йому властиві й деякі недоліки, наприклад, втрати тепла на нагрів конструкцій і навколишнього середовища.

Найбільш часто конвективну сушку застосовують в промисловості при сушінні сипучих матеріалів: у виробництві цементу, цегли, для сушіння піску, а також у харчовій промисловості - при сушінні лакофарбових покриттів.

Найбільш актуальною і перспективною в даний момент є сушка із застосуванням інфрачервоного випромінювання або радіаційна сушка. А переваги, якими володіє інфрачервона сушка, дозволяють ефективно використовувати її в самих різних областях: починаючи з сушіння фарб і емалей, і закінчуючи сушінням сільськогосподарської продукції та риби. Наприклад, інфрачервона сушка лакофарбових покриттів вигідно відрізняється тим, що прогрів покриття йде зсередини виробу. Інфрачервоне випромінювання, проникаючи крізь лакофарбове покриття, прогріває спочатку поверхню, що фарбується, не створюючи на покритті мікроплівки, яка перешкоджає відведенню вологи (як при конвективній сушці). Внаслідок цього не утворюються мікротріщини, що руйнують лакофарбове покриття.

Інфрачервона сушка також відрізняється часом розігріву оброблюваного матеріалу. Так автомобільна емаль сушиться звичайним методом при розігріві поверхні до температури не менше 130 0С протягом 30 хвилин. Час же інфрачервоної сушіння в залежності від структури матеріалу, що фарбується, і щільності променевого потоку складає від 7 секунд до 5 хвилин.

Інфрачервона сушка дуже продуктивно застосовується в будівництві для швидкого сушіння шпакльованих і пофарбованих поверхонь. В процесі інфрачервоної сушіння більшість матеріалів не тільки висихають, але і повністю полімеризуються. Тому покриття можна полірувати або шліфувати відразу після сушіння.

Компанія «Термоінжиніринг» ТМ пропонує клієнтам комплексну послугу сушіння. Ми створимо для вас необхідні установки: для конвективної, інфрачервоної сушіння, або комбінованої. А потім наші фахівці встановлять обладнання на об'єкті і навчать ваших співробітників тонкощам його експлуатації.

 

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ