Вентиляційна система для сауни, лазні або автомийки: особливості та секрети | Новини галузi :: Новини Термоінжиніринг

комплекснi

рiшення:

Новини галузi

Вентиляційна система для сауни, лазні або автомийки: особливості та секрети

14 червня 2013

Вентиляція в лазні, сауні, автомийці або виробничому цеху - життєво важлива система, від роботи якої залежить не тільки комфорт перебуваючих в даних приміщеннях людей, стан будівлі, але якість внутрішніх процесів, в тому числі і виробничих. Втім, у кожному окремому випадку є свої особливості і секрети.

Кваліфіковані фахівці Компанії «Термоінжиніринг», накопичивши обширний досвід у проектуванні, монтажі та введенні в експлуатацію систем вентиляції на об'єктах різного призначення, готові поділитися своїми професійними напрацюваннями та розповісти - на що слід особливо звернути увагу при пристрої вентиляції в лазні, сауні або автомийці .

Найчастіше вибір виду вентиляційної системи , наприклад, в сауні, здійснюється на основі конструктивних особливостей будови. Хоча правильніше всього замовляти проект системи вентиляції ще до того, як будівля зведена. Це дає проектній групі свободу дій і можливість втілити в життя найбільш відповідну для конкретного проекту систему.

вентиляционная система

Одну з ключових ролей у забезпеченні якісного повітряобміну в лазнях і саунах грає місце розташування вентиляційних отворів в парильні. Розміщення таких отворів може бути різним і визначати характер розподілу повітря в приміщенні. Віддушини можна виконувати на протилежно розташованих стінах або на одній зі стін, на одному рівні або на різних.

Фахівці ГК «Термоінжиніринг» вважають досить ефективною таку вентиляцію , віддушини якої влаштовані на одному рівні в нижній частині протилежних стін приміщення. Подібне розміщення вентиляційних отворів допомагає зберігати тепло і оптимально забезпечує приміщення відтоком і припливом повітря, особливо якщо система вентиляції доповнена примусовим вентиляційним пристроєм: вертикальним воздуховодом, вентилятором або дефлектором. А щоб була можливість змінювати швидкість циркуляції повітря усередині парильні, перерізу каналів вентиляції виконують з регулюванням.

Є в питаннях проектування системи вентиляції саун , лазень і свої табу. Так фахівці ГК «Термоінжиніринг» не рекомендують влаштовувати витяжний отвір у стелі парильного приміщення при нижньому розміщенні припливного отвору. У такому випадку внутрішнє повітря приміщення буде достатньо довго прогріватися. Якщо ж даної схеми уникнути не вдається, то краще отвір для витяжки постачити засувкою.

Автомийки вимагають особливого підходу до забезпечення ефективного повітрообміну , тому що повітря всередині їх приміщень зайво насичене водяними парами, продуктами хімічної обробки машин і вихлопними газами. Його необхідно безперервно видаляти і замінювати новим - саме таке завдання вирішує грамотний проект системи вентиляції та її якісний монтаж.

Створення вентиляції на подібних об'єктах відносять до розряду проектування і пристрою систем вентиляції промислового типу. Тому до вентиляції автомийок пред'являють підвищені вимоги як по кратності повітрообміну (за СНіП 2.04.05-91 годинна кратність повітря в "брудній" зоні приміщень автомийки повинна становити не менше 10), так і по ефективності очищення, фільтрації повітря. Такі вимоги порівняти з нормами, що пред'являються до вентіляційним установкам зварювальних, гальванічних і деревообробних виробництв . Тут на перший план виходить забезпечення саме очищення сильно забрудненого повітря. Виходячи з цього, в автомийках вентиляція повинна бути припливно-витяжної з механічним спонуканням, а в якості вентиляційного устаткування застосовують установки канального типу і осьові вентилятори.

Особливої ​​уваги заслуговує захист вентиляційного обладнання від агресивного середовища автомийок, де підвищена вологість і хімічні речовини в повітрі можуть викликати корозію металевих частин вентсистеми.

Вентиляция автомоек

ГК «Термоінжиніринг» рекомендує застосовувати такі захисні заходи:

 • максимально герметизувати шви і стики при монтажі повітропроводів та інших частин системи,
 • застосовувати захисні екрани або щитки,
 • влаштовувати дренажний відвід з метою видалення конденсату з внутрішніх та зовнішніх порожнин і ємностей вентиляційної установки.

Не менш важливо при монтажі системи вентиляції використовувати вузли та деталі, що мають спеціальне захисне покриття. Зазвичай його виконують з порошкоподібних полімерів електростатичним напиленням.

  

Якщо ви плануєте будівництво сауни, лазні, автомийки, або іншого промислового об'єкта, в якому необхідна система вентиляції, фахівці компанії «Термоінжиніринг» допоможуть не лише створити проект такої системи, але і виконають якісний монтаж, всі пуско-налагоджувальні роботи. Ваш об'єкт отримає ефективну, продуктивну систему вентиляції, в якій продумано все до дрібниць.

 

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ