Секрети газового інфрачервоного опалення для промислових підприємств | Новини галузi :: Новини Термоінжиніринг

комплекснi

рiшення:

Новини галузi

Секрети газового інфрачервоного опалення для промислових підприємств

02 липня 2014

У порівнянні з конвекційним опаленням, де нагрівається повітря і від нього нагріваються предмети, при інфрачервоному опаленні, навпаки, в першу чергу нагріваються предмети, а потім від предметів тепло передається повітрю. Дослідження показали, що при традиційному конвекційному опаленні температурний градієнт по висоті може становити від 1,5 до 2,0-2,5 ° С/м. Тепле повітря за рахунок конвекції виявляється вгорі, а холодне - внизу.

У великих цехах різниця температур у підлоги і стелі може досягати 8-12 °С. При інфрачервоному опаленні температура в поверхні підлоги вище, ніж у стелі, температурний градієнт становить приблизно 0,3-0,4 ° С/м. У цих умовах комфортну температуру для людини можна знизити на 2-3°С без шкоди, так як температура підлоги буде становити 18-19°С. За рахунок істотного зниження витрат на опалення стельової частини (ліквідації "теплової пробки") і зниження комфортної температури інфрачервоне опалення економічніше конвективного тільки по цим особливостям на 20-25%.

Інфрачервоне газове опалення промислових приміщень

Додаткову економію може дати локальний, або зональний, обігрів, а також регулювання температури в робочий час і поза ним.

Навіщо обігрівати приміщення, якщо в ньому нікого немає?

У цьому випадку, вночі або у вихідні дні автоматика забезпечить мінімальну температуру відповідно до заданої програми. Наприклад, робочий стіл, виробнича лінія і навколишнє зона можуть мати більш комфортний температурний режим, ніж все інше приміщення. Особливо ефективно таке опалення для приміщень з високими стелями (цехи, склади, ангари, спортзали, басейни. Загальна економія досягає 40-50% за рахунок того, що немає необхідності прогрівати 80% обсягу, а конвекція теплого повітря дуже незначна.

Інфрачервоне газове опалення промислових приміщень

Вже на перших етапах підготовки системи опалення, ви економите!

Проектування інфрачервоної системи опалення

При проектуванні інфрачервоних систем опалення істотно скорочені або практично відсутні окремі «традиційні» розділи, а інші мають типові повторювані рішення, що прискорює і спрощує процес проектування. Проекти інфрачервоних систем опалення не містять:

 • Загальнобудівельні частина, необхідну при проектуванні котельних і теплових пунктів;
 • Тепломеханічної частини, (розрахунок контуру опалення, вибір насосної групи, розширювального бака і т.п.) оскільки в даному випадку відсутня необхідність організації циркуляції рідкого теплоносія;
 • Значно скорочується проектування розділу автоматики, так як інфрачервоні обігрівачі поставляються у високому рівні готовності, включаючи автоматику.

Отже, вартість проектних робіт, на одиницю потужності, при використанні «інфракрасників» має бути на 15-20% нижче ніж при проектуванні традиційних систем опалення, що вже на стадії проектування дасть 1-2% від загальної вартості проекту.

Вибір обладнання - Газових інфрачервоних обігрівачів (випромінювачів Гів)

Як правило, для опалення одного приміщення необхідна інфрачервона система опалення з сумарною потужністю на 25-30% нижче в порівнянні з конвективної системою опалення. У діапазоні потужностей до 10МВт, найбільш актуальному для промислових підприємств і найбільш затребуваному, стартові витрати на одиницю встановленої потужності при використанні найдорожчих інфрачервоних випромінювачів нижче, ніж при використанні котельного обладнання в самому недорогому варіанті.

При потужностях менш 1 МВт, різниця у стартових витратах іноді досягає двох разів.

Частка основного обладнання в інфрачервоних системах опалення становить не менше 55-60% загальної вартості проекту, а при реалізації проектів з традиційним опаленням - 35-40%. Це говорить про зниження питомої ваги монтажних робіт та кількості додаткового обладнання, що в свою чергу скорочує терміни комплектації і постачання системи.

Монтаж інфрачервоних систем опалення

Незважаючи на те, що при монтажі інфрачервоних систем, мають місце додаткові витрати пов'язані з встановленням обладнання на висоті, вартість монтажу інфрачервоного обладнання в середньому на 25-30% нижче ніж вартість монтажу централізованих / децентралізованих традиційних джерел теплопостачання з використанням рідкого теплоносія. Терміни монтажу інфрачервоних систем опалення в середньому коротше на 25-30%. У зв'язку з виходом на ринок України більшої кількості виробників інфрачервоних обігрівачів і з набуттям досвіду робіт монтажними організаціями спостерігається поступове зниження вартості монтажних робіт.

Eксплуатаційні витрати

Експлуатаційні витрати для інфрачервоних систем опалення з причини відсутності проміжного теплоносія набувають принципово інші розміри. При традиційному опаленні витрати на ремонти та експлуатацію теплотрас, приладів опалення, котелень, а також витрати на електроенергію, воду і водопідготовку, значно перевищують вартість природного газу. Обсяги споживання власне природного газу також істотно перевищують, для одних і тих же площ. Є реальні приклади зниження споживання природного газу в 4-5 разів, при експлуатації інфрачервоних систем опалення, в порівнянні з традиційними системами опалення. Споживання електроенергії при цьому знижується в 8-12раз.

Витрати на ремонт та обслуговування інфрачервоних систем опалення складають зазвичай 3-5% від сумарних витрат (у традиційних системах опалення - 20-40%). Найбільші витрати за часом в процесі технічного обслуговування газових інфрачервоних обігрівачів припадають на підготовку випромінювачів до опалювального сезону, чистку пальників і перевірку автоматики. Підсумкова вартість обслуговування інфрачервоної системи опалення виявляється нижче в 5-8 разів у порівнянні з традиційною системою опалення.

Основна економія при використанні газових інфрачервоних систем опалення досягається радикальним зниженням експлуатаційних витрат, значним зниженням споживання енергоносіїв. Економія стартових витрат становить 25-30%. Окупність інфрачервоних систем опалення в 2-3 рази вище окупності традиційних систем опалення. Нерідкі випадки, коли при переході на інфрачервону систему опалення, витрати окупалися протягом одного року.

Як вибрати інфрачервоні газові випромінювачі, де купити, у кого запитати?

Деякі наші клієнти як і раніше прагнуть до встановлення імпортного обладнання для систем опалення. Для них, у нас також є рішення. Ми тісно співпрацюємо з провідними виробниками світу теплотехнічної сфери: Fraccaro, Solaronics, Systema та ін.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами:

+38 (044) 227-08-84

Також, на сайті http://www.termoeng.com.ua

Або задати питання поштою: info@termoeng.com.ua

 

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ