Дахові котельні - оптимальне і ефективне рішення в автономному опаленні багатоповерхових будинків | Новини галузi :: Новини Термоінжиніринг

комплекснi

рiшення:

Новини галузi

Дахові котельні - оптимальне і ефективне рішення в автономному опаленні багатоповерхових будинків

12 травня 2012

Одним з варіантів створення системи автономного опалення для житлових комплексів, зокрема багатоповерхових будинків, є будівництво котельні.

Котельні розрізняються за видами використовуваного палива:

 • газові котельні (природний або скраплений газ);
 • рідко-паливні (дизельне паливо, відпрацьоване масло, мазут);
 • твердопаливні (вугілля, дрова, торф, кокс);
 • комбіновані (як газове, так і рідке паливо);
 • електричні (електрична енергія)
 • котельні на біопаливі (с / г відходи, тирса, тріска, стружка, лушпиння насіння соняшнику тощо);

і типом будівництва:

 • стаціонарні котельні, що стоять окремо (розташовані в окремому будинку);
 • вбудовані котельні (розташовані в окремому приміщенні будівлі);
 • прибудовані котельні (виконані у вигляді прибудови безпосередньо до будівлі);
 • блочно-модульні, модульні котельні (енергоустановка розміщена в окремому мобільному блоці-контейнері);
 • дахові котельні (що розташовуються на даху будівлі).

Найбільш оптимальним варіантом автономного теплопостачання є будівництво газової дахової котельні.

Переваги будівництва дахової котельні:

 • істотне підвищення енергоефективності системи теплопостачання за рахунок відсутності теплотрас, втрати в яких досягають 30% і більше від виробленої кількості тепла;
 • зниження витрат на спорудження котельні;
 • використання полегшеної конструкції котельного устаткування з алюмінієвими теплообмінниками або мідними оребристими трубками;
 • поліпшення екологічних умов проживання мешканців, оскільки розсіювання продуктів згоряння на даху більш сприятливо, ніж при розташуванні котельні внизу;
 • забезпечення комфортних умов проживання мешканців за рахунок підтримки необхідного температурного режиму для опалення будинку.

Дахові котельні оснащені багатофункціональною автоматикою, що дозволяє виключити присутність чергового оператора в котельні. Тим не менш, всі автономні котельні знаходяться під постійним контролем диспетчерської служби, розміщеної у віддаленому приміщенні. Сюди, на комп'ютер чергового оператора, по кабельній лінії передаються всі необхідні параметри роботи кожної котельні. Збої в роботі устаткування реєструються.

Проведені розрахунки показують, що вартість 1 Гкал тепла, виробленого даховими котельнями, в середньому в 1,4 рази нижче вартості теплової енергії, що виробляється централізованими системами.

Застосування котлів для дахових котелень

Для дахових котелень виробничих будівель і промислових підприємств допускається застосування котлів з тиском пари до 0,07 МПа (0,7 кгс/см2) і температурою води до 115 ° С. Для дахових котелень житлових будинків можливе застосування тільки водогрійних котлів, що працюють на природному газі, з температурою теплоносія до 115 ° С. Не допускається розміщувати дахові котельні над виробничими приміщеннями і складами категорій "А" і "Б", а також у будівлях дитячих дошкільних і шкільних установ, в лікувальних корпусах лікарень і поліклініках з цілодобовим перебуванням хворих, в спальних корпусах санаторіїв і установах відпочинку, безпосередньо на перекритті житлових приміщень, а також суміжно з житловими приміщеннями. Можливість установки дахової котельні на будівлях будь-якого призначення вище 26,5 м повинна бути погоджена з місцевими органами Державної протипожежної служби.

Технічні вимоги для встановлення та експлуатації котлів дахових котелень

При ухилі покрівлі понад 10% проектом повинні бути передбачені ходові містки шириною 1 м, з перилами від виходу на покрівлю до котельні і по всьому периметру котельні. Конструкції містків і перил, а також дахове покриття будинку безпосередньо під котельнею та на відстані 2 м від її стін повинні бути виконані з негорючих матеріалів або захищені від загоряння бетонною стяжкою товщиною не менше 20 мм. Всі системи дахової котельні повинні заповнюватися водою, що виключає корозійні пошкодження і відкладення накипу. Перед підключенням до котельної опалювальної системи слід її попередньо промити гідропневматичним або хімічним способом для видалення бруду і накипу, що скопилися. Пом'якшення і хімічне очищення води потрібно проводити обов'язково відповідно до проекту або рекомендацій пусконалагоджувальної організації.

Тиск газу в газопроводі в приміщенні котельні не може перевищувати 5 кПа.

Газопровід підводиться до котельні по зовнішній стіні будівлі відкрито, в місцях зручних для обслуговування і які виключають можливість його пошкодження. Газопроводи не повинні перетинати вентиляційні решітки, віконні та дверні прорізи. Газопроводи повинні бути обладнані продувними трубопроводами діаметром не менше 20 мм, кінці яких необхідно захистити від попадання в них атмосферних опадів. При відключенні котлоагрегату від газової магістралі запірна арматура на продувному газопроводі повинна знаходитися у відкритому положенні. Продувати газопроводи теплогенераторів через пальникові пристрої забороняється. Газопроводи в приміщенні котельні повинні бути прокладені відкрито, забезпечуючи доступ для регулярного огляду і контролю по всій довжині.

Технічний огляд внутрішніх газопроводів і теплогенераторів необхідно проводити не рідше одного разу на місяць, поточний ремонт та очистку димових труб - не рідше одного разу на рік. Висота виступаючої частини димовідводу дахової котельні над пласким дахом повинна бути не менше 1,2 м; для неплаского даху димовідвід повинен виступати над коником даху на 0,8 м, а якщо відстань до сусіднього будинку не перевищує 3 м, то димовідвід повинен виступати над рівнем даху цього сусіднього будинку на 0,8 м.

Допустимий рівень звукового тиску і рівня звуку в котельні в процесі експлуатації не повинні перевищувати 60 дБ. Огороджувальні конструкції дахової котельні повинні забезпечувати допустимий рівень шуму в приміщеннях, розташованих під котельнею, а в прилеглих до дахової котельні квартирах не вище 35 дБ. Дахова котельня повинна бути обладнана захистом від блискавок. Всі деталі котельного обладнання, які при аварійному стані можуть опинитися під напругою, повинні мати захисне заземлення та занулення. Підлога котельні повинна мати гідроізоляцію, розраховану на висоту заливу водою до 10 см. Огляд стану обладнання котельні та контроль за нормальним функціонуванням повинен проводитися не рідше одного разу на добу. При наявності диспетчеризації показання приладів дахової котельні слід вивести на диспетчерський пункт. Ремонт обладнання, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики дахової котельні повинен проводитися за затвердженим графіком спеціалізованої теплопостачальної організації. При зупинці теплогенераторів температура повітря в приміщенні котельні не повинна опускатися нижче +5 ° С. Вентиляцію котельні необхідно організувати незалежно від вентиляції будівель. При витоку газу з приладів і апаратів, а також при несправності автоматики безпеки, димоходів, вентиляційних каналів, руйнуванні оголовків труб слід відключити відповідні установки від діючого газопроводу з установкою заглушки. Роботи з регулювання і ремонту систем автоматизації, протиаварійного захисту та сигналізації в умовах загазованості забороняються.

На ринку Україні серед устаткування для індивідуального енергопостачання є досить багатий вибір котлоагрегатів і мобільних котелень, що дозволяють забезпечувати самий широкий діапазон теплових навантажень.

Група компаній «Термоінжиніринг» уже не перший рік співпрацює з європейськими лідерами з виробництва котлів Viessmann, Rendamax, Ferrolli, Vaillant тощо і успішно виконує:

 • Проектування систем автономного опалення
 • Узгодження проектів опалення
 • Монтаж котелень (усіх видів)
 • Сервісну підтримку і ремонт будь-яких видів котелень

Лідером в галузі дахових котелень вважається компанія Rendamax (Голландія) завдяки компактності і низької ваги котлів.

Якщо у вас залишилися питання, ми будемо раді відповісти на них за телефоном (044) 279 82 80 або e-mail office@termoeng.com.ua

 

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ