Інфрачервоне опалення для промислового об | Новини галузi :: Новини Термоінжиніринг

комплекснi

рiшення:

Новини галузi

Інфрачервоне опалення для промислового об

12 серпня 2013

Промислові будівлі мають ряд специфічних особливостей, які обов'язково слід враховувати при виборі системи опалення. Серед всіх існуючих видів саме інфрачервоне опалення на сьогоднішній день - найбільш ефективно для обігріву об'єктів промислового призначення - заводів, цехів, складів та ін. Інфрачервоне опалення здатне максимально продуктивно виконувати всі завдання щодо забезпечення необхідного теплового режиму і задовольняти всім вимогам, що пред'являються до систем опалення в промислових будівлях.

Інфрачервоне газове опалення стадіону "Донбас-Арена"

Історія

Більше 200 років тому - в 1800 році був відкритий інфрачервоний діапазон природного електромагнітного випромінювання. Сталося це в ході експерименту вчених з розкладання сонячного світла на призмі зі скла. І сьогодні інфрачервоний діапазон для перенесення тепла в приміщеннях займає друге місце за популярністю після конвективного принципу обігріву.

Сонце - найбільш відоме джерело інфрачервоного випромінювання, адже енергія сонця наполовину складається з інфрачервоного випромінювання, і для людства променисте тепло сприймається найбільш природно. Воно дуже легко проникає в нас на 1-7 см через відкриті ділянки тіла і розподіляється всередині. При цьому підвищена вологість повітря може знизити тепловий ефект від інфрачервоного випромінювання, оскільки вода і пар - наші конкуренти - сильно поглинають променисте тепло.

Одне з найбільш корисних властивостей інфрачервоного випромінювання пов'язано з тим, що під інфрачервоними променями людина отримує відчуття теплового комфорту при порівняно нижчій температурі (близько 15 ° С), ніж при традиційно повітряному його оточенні з температурою близько 18 ° С. Правда тут також важливо враховувати, як швидкість переміщення повітряних мас в приміщенні, так і фізичне навантаження людини, поглинаючі властивості його одягу і теплопровідність підлогового покриття.

Трохи порівнянь

Як працює інфрачервоне опалення в промисловому будівлі? Адже його площа може вимірюватися десятками тисяч квадратних метрів, а висота стелі буває від 15 метрів і вище. При цьому в деяких випадках усередині одного приміщення може виникати потреба у створенні не однієї, а кількох зон з різним режимом температури. І в чому принципові відмінності цього типу опалення?

При конвективному принципі опалення спеціальні прилади нагрівають повітря, який, у свою чергу піднімається вгору і заміщає холодний. Приміщення при такому опаленні не нагріється до тих пір, поки в ньому не буде прогріте все повітря. На це потрібно багато часу, а ще досить багато енергоресурсів. Крім цього, підлога буде залишатися відносно холодною, а повітря під стелею - перегрітим.

Інфрачервоне опалення діє променями, які нагрівають безпосередньо предмети: підлогу, стіни, обладнання. І оскільки обігріваюча поверхня збільшується в кілька разів, то повітря нагріється скоріше. При цьому обігрів відбувається рівномірно: під стелею не накопичується сильно нагріте повітря, а підлога буде з ефектом «теплої підлоги», тому що його температура буде на 1-2 ° С вище температури повітря.

Інфрачервоне газове опалення цеху

Економічність і ефективність

Людина в приміщенні, особливо великого обсягу, втрачає багато тепла в процесі теплообміну, тому що температура тіла людини вище температури навколишнього повітря і предметів. Чим холодніше їх поверхня, тим більше тепла втрачає людина.

При інфрачервоному опаленні температура поверхонь навколишніх предметів буде постійно вище температури повітря. До того ж людина відчуватиме вищу температуру за рахунок прямого поглинання ним теплової енергії безпосередньо від нагрівального приладу. Така особливість при організації інфрачервоного опалення заводу, окремого цеху, іншого приміщення з високою стелею дає можливість знизити температурний поріг на 2-3 ° С без шкоди для відчуття людиною теплового комфорту. А ще - істотно зменшити споживані приладами опалення ресурсів і серйозно заощадити на витратах. У середньому, інфрачервоне опалення на 40 - 50% економічніше конвективних систем опалення. Безпека і універсальність

Інфрачервоsd газові обігрівачі не впливають на вміст кисню в повітрі, а значить - безпечні для здоров'я людини. Крім того, в досить забруднених промислових приміщеннях вони не призводять до руху пилу в повітрі і є пожежобезпечними.

Інфрачервоне опалення широко застосовують не тільки для обігріву приміщень до порівняно невеликих температур, але і для сушіння лакофарбових матеріалів, овочів, фруктів. А більш потужними інфрачервоними потоками нагрівають термопластичні матеріали перед формуванням, для вулканізації каучуку та інших технологічних операцій.

Оцініть всі переваги інфрачервоного опалення і ви.

Проект високоефективного, економічного та безпечного інфрачервоного опалення для будь-якого промислового об'єкта можна замовити у фахівців ГК «Термоінжиніринг».

 

реалiзованi проекти

  • Метiнвест

  • Альтком

  • Донбас Арена

  • СКМ

  • Fort Knox

  • Технiка

  • Фарлеп

  • Дружковский метизный завод

  • Centravis

  • ЛЕМЗ