Енергозберігаючий український режим | Новини компанiї :: Новини Термоінжиніринг

комплекснi

рiшення:

Новини компанiї

Енергозберігаючий український режим

14 серпня 2014

Влада України вже давно піднімали питання про те, як важливо "злізти з голки" російського газу. Розроблялися програми, затверджувалися стратегії. Тепер це питання стало для України найважливішим і гострим, особливо напередодні похолодань і опалювального сезону.

За останні роки значно знизилося споживання газу металургійними підприємствами за рахунок зупинки мартенівських печей, впровадженню установок вдування пиловугільного палива та інтенсивному використанню відхідних газів.

Правда, через несприятливу економічну ситуацію в країні і в галузі, економічний спад і збільшення збитків промислових підприємств значно уповільнює виконання заходів по енергосеберженію і зниженню витрати газу .

Перехід котельні на інший вид палива

Перехід котельні на інший вид палива

Ресурсо- і енергозбереження являють собою дуже дороге «задоволення». Для цього, необхідно спочатку інвестувати чималі кошти в модернізацію або хоча б переобладнання котелень під інший вид палива .

Тому розраховувати на те, що українські компанії в найближчі кілька місяців зможуть розробити і реалізувати непрості енергозберігаючі проекти , не доводиться.

Основні споживачі газа в Україні

На нашу думку, система ЖКГ та промисловість України занадто масштабно прив'язані до газу, як до найпростішого джерела отримання тепла:

 • Хімічна промисловість
 • Металургійна
 • Аграрна промисловість (тепличні господарства, елеватори, цукрові заводи)
 • Сектор будівельних матеріалів (цегельні, цементні, скляні заводи)

Перехід котельні на інший вид палива

Процес переходу на альтернатині види палива

Для того, щоб переходити на альтернативні види палива - держава і крупний газоспоживаючий бізнес повинні почати 2 процеси:

 1. Eкономія газа за рахунок зменшення його нераціонального використання:

  - заміна застарілого обладнання з низьким ККД на сучасне, з високим ККД);

  - утеплення будівель, дверних і віконних прорізів, щоб уникнути втрат тепла;

 2. Розвиток альтернативних джерел отримання енергії:

  - реконструкція котелень і перехід з газового джерела на електричний, твердопаливний та ін.

  - впровадження проектів геліосистем, вітряних електростанцій, теплових насосів.

При цьому немаловажна державна підтримка із застосуванням спец. тарифів, пільг і навіть податкових канікул для великих підприємств промислового сектора.

Очикуваний ефект від впроваждення енергоефективної системи опалення

Однак, обидва ці процеси не швидкі і вимагають істотних інвестицій. Потрібно врахувати, що це довгострокові інвестиції і ефект від них миттєво отриманий не може бути.

У середньому, ефект від впровадження енергозберігаючих систем досягається через 2-3 роки після проведення оптимізаційних заходів.

Реконструкція котелень та перехід котелень на інші види палива

 

Група компаній «Термоинжиниринг» вже більше 13 років спеціалізується на впровадженні енергозберігаючих технологій і заходів. Для ефективного розрахунку зниження споживання енергоресурсів та окупності, проводиться енергетичне обстеження, т.зв. енергоаудит підприємства (котельні, джерела тепла), на підставі якого пропонується кілька варіантів реконструкції, заміни або будівництва нової системи опалення, вентиляції та кондиціонування.

Серед виконаних проектів компанії і реконструкція котелень по збільшенню ККД обладнання для заводів, шкіл, лікарень в Східній Україні, і будівництво твердопаливних котелень в Західній Україні і унікальний проект опалення трибун футбольного стадіону.

Не дивлячись на складну військову ситуацію на Сході України, ми продовжуємо працювати і виконувати зобов'язання перед нашими клієнтами.

Ми допоможемо вирішити ваше складне енергетичне питання - консультацією, проектування, будівництвом і сервісним обслуговуванням впроваджуваних нами систем енергозбереження .

www. termoeng.com.ua  

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ