Опалення та водопостачання Інфрачервоне опалення

Група компаній «Термоінжиніринг»:

 • виробляє «світлі» (або короткохвильові) інфрачервоні газові обігрівачі "БГЛ" під ТМ «Термоінжиніринг»

Променисте опалення або інфрачервоне опалення

При використанні променистого опалення має місце ефект "гірського сонця", коли навіть при низьких температурах людина відчуває тепловий комфорт. "Променисте" - не поетичний образ, а технічний термін. Працює це так: від спеціального випромінювача йдуть теплові (інфрачервоні) промені, які гріють людей і предмети в опалювальному приміщенні, а від них уже гріється повітря. Людям під такими випромінюванням тепло, навіть якщо повітря прохолодне. Так поводиться весняне або гірське сонечко.

Суть променистого (інфрачервоного) опалення полягає в тому, що пальник (обігрівач, випромінювач), перебуваючи джерелом випромінювання, генерує, формує в просторі і направляє теплове випромінювання в зону обігріву. Інфрачервоне випромінювання, подібне тепловим промінням сонця, проникає через повітря і при попаданні на поверхні твердих предметів нагріває їх. Тепло від інфрачервоного обігрівача передається, в першу чергу, твердотілим предметам (підлога, стіни, меблі, обладнання і т. п.), а вже від них - повітрю. Природно, чим ближче до інфрачервоного обігрівача, тим щільніше потік тепла і вище температура предметів. Ви, напевно, звертали увагу, що чим ближче підійти до стійки приготування популярної нині шаурми, тим сильніше відчувається тепло. Так-Так, шаурму готують саме на такого типу обладнанні! Причому виділення тепла від інфрачервоного обігрівача відбувається тільки в зоні його прямої дії, тобто обігрів носить локальний характер. Це і забезпечує інфрачервоний обігрівач цілим рядом особливостей, частина з яких вельми корисна в споживчому плані.

При використанні інфрачервоних обігрівачів більш тепле повітря практично не скупчується під стелею, реалізуючи стару лікарську мудрість: "Тримай ноги в теплі". Ця особливість роботи інфрачервоних обігрівачів робить їх практично незамінними при вирішенні завдань економічного обігріву приміщень з високими стелями.

Інфрачервоні обігрівачі можуть відрізнятися один від одного довжиною хвилі. Їх прийнято ділити, відповідно, на довгохвильові і короткохвильові. Ті з них, які називають довгохвильовими, мають невисоку температуру випромінюючої поверхні (до 300 °С). Короткохвильові, з максимальною температурою (вище 800 °С), називають білими або світлими. Джерелами енергії для практично застосовуваних сьогодні в світі інфрачервоних обігрівачів служать газ, електрика, рідке паливо (гас) або гаряча вода./p>

Основні відмінності традиційного і променистого обігріву

Традиційне опалення

У традиційних системах опалення тепло від нагрівального пристрою відводиться в навколишній простір і далі поширюється по всьому приміщенню за рахунок перемішування повітряної маси. Такий механізм називається "конвективним".

У результаті температура повітря в районі стелі помітно вище, ніж в районі підлоги, так як більш тепле повітря піднімається вгору, а нижня (робоча) зона залишається менш прогрітою. В результаті цього відбувається нерівномірний розподіл температури по висоті і скупчення теплого повітря у верхній частині приміщення, що призводить до непродуктивних втрат тепла в районі покрівлі.

Це зобов'язує проектувальників збільшувати потужність опалювальної установки в залежності від висоти приміщення.

Даний вид опалення мав практично 100% застосування в колишньому СРСР (коли паливні ресурси були "дешеві і безмежні")

Інфрачервоне опалення

Інфрачервоні випромінювачі створюють такий же тепловий ефект, як сонце: промениста енергія безпечним чином поглинається об'єктами (підлогою, нижньою частиною стін, обладнанням), підвищуючи їх температуру. Температура повітря в приміщенні підвищується за рахунок конвективної теплопередачі від нагрітих поверхонь. Таким чином, комфортні умови можна отримати в нижній (робочій) зоні високих приміщень. Внаслідок спрямованого випромінювання в нижню зону приміщення і передачі тепла безпосередньо поверхонь, що обігріваються, а не повітрю, відсутня необхідність збільшення потужності установки в розрахунку на висоту приміщення. У приміщеннях, опалювальних приладами променистого опалення, температура повітря може бути трохи нижче традиційно розрахункової, в той час, як поверхні стін і устаткування мають температуру вище, що в цілому дає те ж відчуття комфорту для людей в приміщенні.

Даний вид опалення має широке застосування в країнах Західної Європи та США (де, як відомо, "гроші рахувати вміють")

 

реалiзованi проекти

 • Метiнвест

 • Альтком

 • Донбас Арена

 • СКМ

 • Fort Knox

 • Технiка

 • Фарлеп

 • Дружковский метизный завод

 • Centravis

 • ЛЕМЗ